טיפוח הפנים לגבר – למה הוא כל כך חשוב?

טיפוח עור הפנים חשוב ומומלץ לגברים, בדיוק כפי שטיפולי פנים נחוצים לנשים. טיפול פנים לגבר נועד להתמודד עם נזקי השמש והאקלים הישראלי, לטפל בבעיות עור שונות, לשמור על מראה רענן וצעיר של עור הפנים, להחזיר את הלחות הנחוצה לעור הרגיש ועוד. שגרת טיפוח פנים לגבר מבטיחה מראה רענן ומרשים יותר, מראה מתוח וצעיר, ועור זוהר, חיוני ובריא.

טיפוח עור הפנים אצל גברים

גברים רבים בישראל סובלים מבעיות עור שונות, בדיוק כמו נשים, למשל פיגמנטציה, כתמי עור, ופצעי אקנה הנגרמים לרוב כתוצאה מנטייה גנטית והשפעות של ההורמון הגברי ועוד. כמו כן, הם סובלים גם מבעיות ייחודיות הנובעות בגלל הזנחת העור במשך שנים, פצעי גילוח, חשיפה ממושכת לשמש ללא הזנת העור ומבעיות נוספות.

שגרת טיפוח להגנה ולשמירה על עור הפנים הרגיש

במציאות של היום, הגבר הישראלי כבר אינו המאצ’ו הידוע הזכור לנו מתקופת הילדות, והמראה המרושל הוחלף במראה עדכני ומטופח. עור הפנים חשוף לעיני כל, וכל גבר המעוניין להיראות צעיר מגילו ובריא, חייב ליישם שגרת טיפוח לעור פניו כדי להגן על העור הרגיש לנזקי האקלים הישראלי והשמש הקופחת.

עור הפנים מהווה מעין כרטיס ביקור של הגבר, ובגלל ששכבת עור הפנים יחסית דקיקה בהשוואה לעור המכסה את שאר חלקי הגוף, ניתן לראות את נזקי העור בגלל רגישותו ופגיעותו. עור הפנים של הגבר חשוף לנזקי רוח, שמש, אבק ושאר פגעי מזג האוויר, לכן חשוב לטפח את העור הרגיש ואחת לכמה זמן לעבור טיפול פנים יסודי בקליניקה המתמחה בטיפולי פנים לגבר, לרבות טיפולי אנטי אייג’ינג, פיגמנטציה ופצעוני אקנה.

חשוב לציין כי מעבר לטיפול המקצועי בקליניקה, חשוב כי כל גבר יסגל לעצמו שגרת טיפוח לעור הפנים. בין השאר, מומלץ להשתמש במוצרי ניקוי פנים לגבר, בהתאמה לסוג העור, רמת השומניות וגיל. לאחר הגילוח כדאי לשטוף היטב את הפנים עם מים חמימים, ולפחות פעמיים בשבוע לנקות ביסודיות את הפנים באמצעות חומרי ניקוי מומלצים המותאמים לגבר, למשל סבון ייעודי לניקוי הפנים ללא אלכוהול. ניקוי פנים לגבר נחוץ גם כדי להסיר תאי עור מתים, לפתור בעיות כמו זקיקי שיער הצומחים בתוך העור ולא יוצאים החוצה ועוד.

לפני הגילוח כדאי למרוח קרם מרכך לעור הפנים כדי שהתער יעבור בקלות על העור ללא פציעות ושריטות. מומלץ להתגלח עם כיוון צמיחת השיער ולא נגדו, ובמידה וסובלים מרגישות ומפצעונים כדאי לא להתגלח מספר ימים ולפנות לייעוץ בקליניקה כדי לטפל בבעיה במקצועיות וביסודיות.

טיפול בכתמים ופיגמנטציה

עור הפנים רגיש וחשוף לפגיעות ולבעיות שונות ומגוונות, ככל שמתבגרים עלולים להופיע כתמים על העור, וגברים רבים החל מגיל 40 סובלים מבעיית פיגמנטציה. אין צורך להיבהל מהופעת כתמים ופיגמנטציה, ישנם טיפולים איכותיים וחדשניים לתופעות אלה, לדוגמה טיפול יעיל באמצעות מכשיר הבזקי אור שמטרתו לחדש את תאי עור הפנים, לעודד צמיחת תאים חדשים ולשפר את מראה העור.

בנוסף, חשוב להתחיל למרוח קרם הגנה מפני השמש על בסיס יומיומי, ולפני כל יציאה מהבית כדאי למרוח שכבה מכובדת של קרם הגנה. אחת לכמה זמן כדאי לעבור טיפול בפיגמנטציה בקליניקה מקצועית, וכדאי לשלב בשגרה השבועית מריחת קרמים מזינים לעור, פילינג, ניקוי יסודי של עור הפנים ועוד.

טיפולי מזותרפיה

עולם הקוסמטיקה עובר שינויים רבים ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, ומחקרים חדשים מסייעים לחברות הקוסמטיקה לפתח מוצרים חדשים ואיכותיים יותר, לנשים ולגברים כאחד. באמצעות טיפולי מזותרפיה ניתן לעצור ולמזער נזקים בעור הרגיש כתוצאה מחשיפה לשמש, תזונה לקויה, עישון, אלכוהול וכמובן בגלל שינויים הורמונליים ככל שמתבגרים.

הטיפול נועד להחלקת קמטוטים וקמטים בעור הפנים, למיצוק העור ולטיפולי אנטי אייג’ינג. הטיפול מעודד יצירת קולגן באופן טבעי וכולל החדרת חומרי הזנה לשכבות העור על מנת לסייע לעור להשתקם, להתחדש וכדי למתוח ולמצק את העור, להעלים קמטים ולמנוע את המראה של עור נפול וזקן.

לא מוותרים על טיפולי פנים

כל מי שמקפיד על שגרת טיפול פנים לגבר זוכה למחמאות רבות מהסביבה, מגברים ומנשים, וכמובן מקרובי המשפחה והחברים. עם זאת, מעבר לניקוי הפנים ולטיפוח יסודי ומקצועי של העור הרגיש, כדאי לשלב גם תזונה בריאה ומאוזנת, פעילות גופנית ולהימנע מעישון ומצריכה מוגברת של אלכוהול.

מעוניינים בטיפוח הפנים לגבר – למה הוא כל כך חשוב?? צרו איתנו קשר עכשיו!

WhatsApp chat