טיפול פנים – טיפול שגרה שלא כדאי לך לוותר עליו

ישראל הינה מדינה שטופת שמש – כל כמה שננסה להישמר מהשפעתה המזיקה, עדיין עור הפנים שלנו נחשף ונפגע במידה כזו או אחרת מקרינת השמש.

נוסיף על זה את הלחות והחום שמאפיינים את רוב ימות השנה בישראל, ולמי שגר באיזור עירוני גם את זיהום האוויר, וקיבלנו את המתכון המושלם לבעיות של עור הפנים כדוגמת: הזדקנות מוקדמת והופעת קמטוטים וקמטים, בעיות פיגמנטציה, פצעונים ועוד.

הדרך שלך להילחם בכל אלו ולשמור על עור פנים מטופח ובריא הינה ע”י שמירה על שיגרה קבועה של טיפול פנים. רצוי לעבור טיפול פנים אחת למספר שבועות, ולא יאוחר מאחת ל – 4 חודשים.

מהי מטרת טיפול הפנים?

לטיפול הפנים מספר מטרות וביניהן:

 1. להילחם בהשפעות המזיקות של הסביבה על עור הפנים ע”י ניקוי יסודי של העור והחדרת חומרי הזנה

 2. לעכב את הופעת סימני ההזדקנות ולטפל בסימני הזדקנות קיימים

 3. לשפר את חיוניות ומראה העור, את בריאותו וגמישותו.

טיפול פנים – הגיל קובע את הטיפול

בגיל ההתבגרות (ואצל הסובלים מעור שמנוני ולעתים אף לאחר מכן) טיפול הפנים יתמקד בעיקר בניקוי עמוק ויסודי של העור וספיחת שומנים, בשילוב חומרי הזנה המיועדים לאיזון העור. במקרים של אקנה הטיפול ישולב לעתים גם עם טיפול רפואי של רופא עור.

נשים צעירות עד סביבות גיל 45 יסתפקו לרוב בטיפול פנים קוסמטי שגרתי לשמירה על בריאות ומראה עור הפנים הכולל ניקוי יסודי, פילניג, מסיכות וחומרי הזנה בהתאם לסוג העור ותמיד רצוי לסיום – מסז’ מפנק לפנים.

לנשים מעל גיל 45 מומלץ לעבור לטיפול פנים אנטי אייג’ינג הכולל בנוסף לטיפול השגרתי גם שימוש בנגזרות של ראטין A לעיכוב וטיפול בהזדקנות העור, ולעתים קרובות ישולבו בטיפול גם טכנולוגיות מתקדמות יותר להצערת ומיצוק עור הפנים והצוואר כגון: PRP (טיפול ערפד), מזותרפיה, ושימוש בטכנולוגיות ומכשור מתקדם (כגון גלי רדיו וגלי אור) להידוק ומיצוק העור.
זה גם הגיל המתאים לשקול טיפולים אסתטיים מתקדמים יותר להחלקת קמטים, שיפור מרקם העור ופיסול הפנים כגון הזרקת בוטוקס או חומצה היאלורונית, ובמקרים מסויימים אף לעבור מתיחת פנים ללא ניתוח באמצעות חוטים נספגים.

כל גיל והטיפול המתאים לו, כאשר מי שמתחיל לטפל בעור הפנים כבר מגיל צעיר ומקפיד על שגרת טיפולי פנים, יכול לשמור טוב יותר על בריאות ומראה העור, ועל מראה מטופח וזוהר בכל גיל.

טיפול פנים – על מה חשוב להקפיד:

 1. מומלץ לבצע טיפול פנים אצל קוסמטיקאית מוסמכת, רצוי קוסמטיקאית פארא רפואית.

 2. הוותק כן קובע – קוסמטיקאית עם וותק ונסיון של שנים תדע לטפל טוב יותר בעור פניך, הגיוני שהיא כבר נתקלה במקרים דומים פעמים רבות במהלך הקריירה שלה והיא יודעת היטב מה נכון עבורך.

 3. איכות החומרים – חשוב לוודא שנעשה שימוש בחומרים איכותיים בעלי אישור של משרד הבריאות. תמיד יש ליידע את הקוסמטיקאית על כל אי  נוחות או צריבה שגורם לך חומר כזה או אחר.

 4. היגיינה – סביבת עבודה מטופחת ונקייה ושימוש בכפפות חד פעמיות הינם הכרח.

 5. אווירה ותקשורת טובה עם המטפל – בסופו של דבר טיפול פנים, מעבר לשמירה על בריאות ומראה עור פנייך, הינו טיפול הנועד גם לפנק אותך ולהעניק לך זמן איכות נעים אותו תעבירי בחברה ואווירה נעימה.
  כוס קפה משובח, מוזיקה נעימה, שיחה טובה, מסז’ מפנק לפנים עם סיום הטיפול, כל אלו ועוד מהווים גם הם חלק מטיפול פנים מוצלח.

  בסופו של דבר האינדיקציה הטובה ביותר לטיפול פנים איכותי היא החיוך על פנייך כשתצאו ממכון היופי .

טיפול פנים

מעוניינים בטיפול פנים – טיפול שגרה שלא כדאי לך לוותר עליו? צרו איתנו קשר עכשיו!

WhatsApp chat