טיפול בכרס אצל גברים

הופעת הכרס בקרב גברים הינה תופעה ידועה ומוכרת. גברים רבים מפתחים כרס לקראת העשור הרביעי והחמישי בחייהם. אמנם, גם נשים וגם גברים נוטים להשמין יותר עם ההתבגרות אולם אזורי ההשמנה משתנים ממין אחד למשנהו. בעוד שגברים נוטים לפתח כרס, אחוזי השומן אצל נשים מתמקדים בבטן, בישבן ובמתניים.

אין ספק כי מדובר בתופעה העלולה להציק – הן מבחינה אסתטית והן מבחינה בריאותית. ברוב המקרים הכרס אינה מופיעה בבת אחת אלא מתפתחת באופן איטי ולכן לא תמיד קל לאתר את הרגע שבו היא הופכת לבעייתית. כאשר רמת המטבוליזם של רבים מאיתנו הולכת ויורדת וכמו כן המטלות הולכות ומתרבות – רבים מוצאים את עצמם תשושים מכדי לקיים פעילות גופנית להורדת הכרס. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהפעילות הגופנית הינה הדרך המאוזנת ביותר להורדת כרס, כאשר האופציה המהירה ביותר היא טיפול באמצעות ניתוח מתאים.

כיצד נוצרת כרס אצל גברים?

הכרס הינה תופעה העולה בעקבות אכילה מרובה של קלוריות כאשר מספר הקלוריות הנכנס לגוף גבוה ממספר הקלוריות שהגוף שורף. במקרים אלו מצטברים השומנים בקדמת הגוף ויוצרים את הכרס. למעשה, הכרס נוצרת בשל מספר גורמים נוספים: מטבוליזם ההופך נמוך יותר, פעילות גופנית מעטה ופיתוי לאכול מגוון רב של מאכלים בעלי ערך קלורי גבוה. על מנת להיפטר מהכרס ישנן מספר דרכים יעילות המספקות מענה:

דיאטה

אכילה נכונה על פי תפריט המוכתב על ידי איש מקצוע, הימנעות מאכילת מאכלים בעלי אחוז שומן או סוכר גבוה, ביצוע פעילות גופנית סדירה לפחות שלוש פעמים בשבוע אימוץ אורח חיים בריא – כל אלו הינם אלמנטים משמעותיים ביותר המאפשרים לרדת במשקל ולהוריד את הכרס. באמצעות התמדה וכוח רצון ניתן להגיע למטרה הרצויה.

הצרת היקפים

הצרת היקפים הינה שיטה שאינה מצריכה דיאטה. בשיטה זו ממסים את השומנים בבטן ואלו בתורם יוצאים החוצה מהגוף דרך ההפרשות. לאחר ביצוע הטיפול ישנה חשיבות גבוהה ביותר לשמירה על תזונה נכונה. לא נדרשת דיאטה לירידה במשקל אולם חשוב שלא להעמיס על הגוף כמויות גדולות של שומנים, סוכרים וקלוריות אחרות. ההימנעות מאכילת מאכלים אלו חיונית לשמירה על הגזרה החדשה ולהימנעות מעלייה במשקל.

שיטת הניקוד

שיטת הניקוד הינה בין השיטות היותר מוכרות בארץ בשנים האחרונות. ניתן למעשה להפחית במשקל על ידי קביעת מקסימום מותר של אכילה. כל מאכל מקבל מספר נקודות מסוים ובהגעה למקסימום הנקודות יש לשמור על הימנעות. באופן זה ניתן לשמור על הגוף במצב מאוזן ולהבטיח ירידה מאוזנת במשקל ושמירה על הבריאות הפיזית ועל המראה החיצוני.

הטיפול בכרס אצל גברים ניתן ליישום במגוון רחב של אמצעים. החשוב מכל הוא להתאים את אופי הטיפול לצרכים הייחודיים של כל אדם באשר הוא. חשוב לבצע בדיקות בריאות תקופתיות על מנת להבטיח את המצב התקין גם במהלך הירידה במשקל או לאחר הצרת ההיקפים.

טיפול בכרס אצל גברים

מעוניינים בטיפול בכרס אצל גברים? צרו איתנו קשר עכשיו!