כל מה שרצית לדעת על אסתטיקת הפה והשיניים

השיניים שלך יכולות לשקף את הבריאות, את היופי ואפילו את האינטליגנציה שלך. תוצאות סקר שנערך לאחרונה מלמדות כי אנשים נוטים לשייך תכונות כמו אמינות, ביטחון עצמי ואינטליגנציה, לאנשים עם שינים לבנות נהדרות. במחקר שנערך בבריטניה בשנת 2014, 67% מתוך 2,000 עובדים התייחסו אל חיוך נהדר כאל נכס חשוב בעבודה. יתר על כן, 42% ציינו כי אנשים עם שיניים בריאות נראים הרבה יותר סמכותיים מאנשים עם שיניים קלוקלות.

מחקר אחר מלמד כי לשביעות רצון עצמית מהאסתטיקה של השיניים יש השפעה חיובית על ההתנהגות החברתית והפסיכולוגית של האדם ועל הביטחון העצמי באשר לשיניים שלו.

הכל טוב ויפה. אלא שהיום מומחים בתחום רפואת השיניים האסתטית כבר לא מסתפקים בטיפולים הנוגעים אך ורק לשיקום הפה. לטענתם, רפואת השיניים האסתטית החדשנית צריכה לשלב ידיים עם מנתחים פלסטיים ולהתייחס לכלל הפנים של המטופל. כך ניתן יהיה לשפר באופן מושלם את מראה הפנים של המטופל ולא רק את השיניים שלו.

טכנולוגיה מופלאה

ההתקדמות המופלאה של תחום רפואת השיניים האסתטית היא לא פחות ממרהיבה. התפתחות זו באה לביטוי במונחים של חומרים דנטליים, כאשר:

  • שרפים מרוכבים מבטיחים ביצועים טובים ואסתטיים יותר מאי פעם.
  • דבקים מושלמים וחזקים מאוד בכל סוג של משטח, מאפשרים להגיע לשלב הבא בטכנולוגיה הדנטלית.
  • הלבנת שיניים יכולה להיעשות היום תוך פחות משעה.
  • ציפויי שיניים בחזיתות שעוביים 0.3 מ״מ, לא יכולים להיות דקים יותר.
  • טכנולוגיות CAD/CAM – הן מערכות אופטיות שמחליפות את חומרי המידה הבלתי נסבלים. מצלמת תלת ממד מונחת בקרבת השן ומצלמת אותה. התמונה מועברת למחשב שמנתח את הנתונים ומציג את השן בתלת ממד. לבסוף, הצילום מועבר למחרטה וזו יוצרת כתר חרסינה במדויק לפי הצילום והכתר מוכן לכיסוי השן הפגועה.
  • שתלים דנטליים מציעים חלופה מעולה לשיניים חסרות. השתלות השיניים מעניקות למטופל לא רק מראה טבעי, אלא גם נוחות מרבית, כאילו היו אלה השיניים הטבעיות שלו.

כל אלה כמו גם טכנולוגיות אחרות, משפיעות על תחום רפואת השיניים האסתטית ומבטיחות תוצאה סופית מושלמת – חיוך יפה ובריא.

מה יכול להיות השלב הבא של רפואת השיניים האסתטית?

לאחר שעברת טיפול ליישור שיניים, אי אפשר ליישר אותם עוד יותר. לאחר שעברת טיפול להלבנת שיניים, אי אפשר להלבין אותן עוד יותר. השאלה היא, לאן עוד אפשר להתקדם? איך אפשר לפרוץ את המישור בו נמצאת כרגע רפואת השיניים האסתטית?

רפואת שיניים אסתטית בדרך לשלב הבא

מומחים טוענים כי רפואת השיניים האסתטית צריכה להתפתח ולטפל גם ברקמות הסובבות את הפה להשלמת התמונה האסתטית כולה. הגיע הזמן שרפואת השיניים האסתטית לא תתחיל ותסתיים רק בתוך השפתיים. צריך להתאים את כל מסגרת הפנים לשיניים המטופלות אסתטית.

זה נכון במיוחד ביחס לאזורים הקרובים המקיפים את מתאר הפה. עד כה הציפיות מרפואת השיניים האסתטית מתייחסות לפה עם שיניים ישרות, לבנות ומלאות (על ידי השתלת שיניים במקרה של שיניים חסרות). אבל, אם עור הפנים מלא בקמטים ובקווי הבעה ואם העור רופס, נפול ונטול גמישות, גם מסגרת של שיניים לבנות וחמודות, לא תעזור. משהו יהיה חסר בתוצאה האסתטית שהרופא מנסה ליצור.

הגיע הזמן, טוענים אנשי רפואת המחר, לספק עולם שלם של אסתטיקה למטופלים, כזה שיתייחס גם לרקמות הרכות והקשות שנמצאות בתוך הפה ומחוצה לו.

שחזור עור הפנים

טיפולי מילוי מיועדים לשחזר את הנפח שאבד לרקמות הרכות של הפנים. לאנשים צעירים יש את אותו ״עור תינוק״, עור חלק שממלא את הלחיים והפנים. כאשר אנשים מתבגרים, העור מאבד מהנפח שלו כי הקולגן והריפוד השומני מתפזרים. עור הפנים מתחיל לפתח קמטים עמוקים.

טיפולים כמו מילויים או הזרקות בוטוקס עשויים לשחזר את הנפח שאבד ולהעלים קמטים.

שיתוף פעולה בין מרפאת שיניים לבין מרפאה לניתוחים פלסטיים

מעט מאוד רופאי שיניים הצליחו ליצור מערכת יחסים פוריה עם מנתחים פלסטיים. נראה כי הסיבה לכך היא חוסר האמונה של המנתחים הפלסטיים ביעילות הקשר, בגלל חוסר הידע של רופאי השיניים בהליכים הקשורים לניתוחים פלסטיים.

מעניין למה לוקח כל כך הרבה זמן לשלב ידיים בין שני תחומי המומחיות ולהשלים את כל מה שרופאי השיניים מנסים להשיג ברפואת שיניים אסתטית שלמה? אין ספק ששיתוף פעולה זה יהיה השלב הבא ברפואה האסתטית הכוללנית.

אסתטיקת הפה והשיניים

מעוניינים בכל מה שרצית לדעת על אסתטיקת הפה והשיניים? צרו איתנו קשר עכשיו!

WhatsApp chat