מהי סבוריאה ומהם דרכי הטיפול בה?

סבוריאה דמרטיטיס, או בשמה העברי דלקת עור חלבית – היא מחלת עור כרונית אשר נגרמת מהפרשה מוגברת של חלב אל השכבה החיצונית של העור.
התסמינים מופיעים בדרך כלל בעור הראש והפנים, אך עלולים לחרוג מאזורים אלה ולהופיע גם ביתר חלקי הגוף.
הדלקת באה לידי ביטוי בפריחה אדומה וגירויים והיא מופיעה כלפי חוץ רק לאחר תקופה ממושכת של הזנחת העור וחוסר שמירה על הניקיון וההגיינה שלו.
הסבוריאה נחשבת למחלה שעוברת בירושה והיא תוקפת גברים יותר מאשר נשים.

הטיפול בסבוריאה ניתן באופן שונה לילדים או לבוגרים. באופן כללי ניתן לומר שהטיפול מתבסס על ייבוש נקבוביות העור וניגוב החלב מהחלק החיצוני והנראה לעין של העור.
את הטיפול הזה ניתן להשיג על ידי שימוש בתכשירים המיועדים לכך – משחות שונות, שמפו לעור או מגבונים ייעודיים המכילים חומרי ייבוש וטיפול בעור.
יחד עם זאת, כיום ידוע שלטיפולי מניעה שגרתיים יש חלק גדול במניעת המחלה מלהתפרץ וחשוב לדעת שעל ידי טיפולי קוסמטיקה שגרתיים אפשר למנוע את התפרצות התסמינים כלפי חוץ.

טיפולים יעילים בסבוריאה דרמטיטיס

כאמור, לענף הקוסמטיקה יש כמה וכמה דרכים לסייע בפתרון הבעיה ובהעלמת התסמינים שנראים כלפי חוץ.
טיפול פנים לגבר, למשל, כאשר הוא מבוצע בהפסקות קצרות בין הטיפולים עשוי לסייע רבות בשמירה על ניקיון עמוק של עור הפנים והצוואר, בהרחקת לכלוך ואבק שהצטברו בשכבות הפנימיות של העור ובשמירה על מראה נקי ובריא של העור כולו.
במידה ומזניחים את הניקיון והטיפול בעור – עלול להצטבר לכלוך שיגרום לתפקוד לא יעיל של הנקבוביות ותאי עור מתים לא יוסרו.

את ניקוי הפנים אפשר כמובן להשיג בדרכים נוספות. כאשר משלבים ניקוי יסודי של הפנים, טיפול פנים מקצועי עמוק ושיטות נוספות לשמירה על הטיפוח – ניתן יהיה לספק לעור ולגוף מעטפת כוללת של עזרה ו-ווידוא שהתסמינים הללו לא יחזרו.

הרפואה הסינית נותנת מענה במקרים אלה בדמות טיפולים בסבוריאה שמתאימים להיות כמשלימים לטיפולי פנים ושמירה על היגיינה, מה שמאפשר לעור להתחדש בדיוק כפי שהוא צריך.
שילוב של כמה טכניקות טיפול מאפשר לוודא שכל הגורמים למחלה מטופלים כראוי.

איך מסייע טיפוח פנים בהעלמת תסמיני הסבוריאה?

כאמור, להזנחת הטיפול בעור הפנים יש חלק גדול בהתפרצות המחלה והתסמינים המופיעים כלפי חוץ.
חשוב מאד להקפיד על ניקיון יסודי של הפנים מדי יום ומפעם לפעם להגיע אל מי שמתמחה במתן טיפול פנים יסודי על ידי חומרי ניקוי חזקים ויעילים. כך מורחק לכלוך שהצליח לחדור בין שכבות העור ולהפריע לפעילות התקינה של נקבוביות העור והתחדשות התאים.
מי שיודע שהוא עלול לחלות במחלה בשל מקרים שהופיעו במשפחה שלו – צריך להקפיד על הנושא ולא להזניח את בריאות העור.

כיום קל למצוא טיפול פנים לגבר על ידי מטפל או מטפלת מקצועיים שיידעו להתאים את חומרי הטיפול לעור של כל מטופל ומטופל.
מכיוון שהמחלה נוטה לתקוף גברים יותר מאשר נשים – חשוב לשים לב שהתכשירים מתאימים לסוג העור של הגבר, שהוא שונה בתכלית מעורה של אישה. בנוסף, הקפדה  יומיומית על ניקיון העור הכרחית עבור מי שיודע שהוא נמצא בקבוצת סיכון להתפרצות המחלה.

אין ספק שסבוריאה היא אולי מחלה לא נעימה בעלת מראה לא אסתטי, אך למזלם של החולים בה היא ניתנת לטיפול ויש לא מעט אפשרויות מניעה. כך אפשר לוודא שמנסים כמה וכמה שיטות או דרכים עד שמוצאים את זו או אלה שהכי יעילות – כל אחד עם סוג העור האישי שלו.

סבוריאה

מעוניינים במהי סבוריאה ומהם דרכי הטיפול בה?? צרו איתנו קשר עכשיו!

WhatsApp chat