טיפים לשמירה על עור הפנים מנזקי השמש

השמש מעניקה חיים והיא מקור האנרגיה, אבל היא גם מזקינה אותנו קצת מדי יום ביומו. אם תנקטו באמצעי מניעה בסיסיים כמו החלת קרם הגנה, הרכבת משקפי שמש וטיפוח קבוע של עור הפנים, כבר תצליחו להאט את תהליך ההזדקנות.

אילו נזקי עור נגרמים על ידי קרני השמש?

כדי לדעת כיצד לשמור על עור הפנים מפני נזקי השמש, חשוב להבין איך בכלל השמש מזיקה לעור וגורמת לקמטים, לשינויים במרקם העור, לפגיעה בקרניות העיניים או לכתמי פיגמנטציה.

  • קמטים: כאשר אתם מאמצים את העיניים כדי לראות באור השמש הבוהק, אתם מעמיקים את הקמטים סביב העיניים. מלבד זאת, קרני ה-UV ׳מטגנות׳ את העור ומקבעות את הקמטים במקומם, מה שעלול לגרום למראה מבוגר יותר מהגיל הביולוגי.

לכן, יציאה מהבית כשאתם חמושים במשקפי שמש לגברים, לנשים או לילדים, יכולה לשמור על העור שלכם.

  • שינויים במרקם העור: השמש משפיעה על מרקם העור ועם הזמן הופכת אותו לגס יותר.
  • שינויים בקרניות העיניים: הקרניות הן למעשה העור שמכסה על העיניים. חשיפה לשמש לאורך זמן עלולה לגרום לכוויות שמש ואפילו לעיוותים ולגידולים בקרניות העיניים.
  • רפיון העור מסביב לעיניים: למרות שזה תסמין הזדקנות נורמלי, המצב מחמיר יותר בקרב אנשים שחשופים לקרני UV.
  • כתמי פיגמנטציה: כשאנחנו צעירים, השיזוף מספק לנו מראה זוהר ובריא ולכן הוא כל כך פופולרי. עם זאת, השתזפות במיטת שיזוף תוך חשיפה לתאורת UV, עלולה לגרום לכתמי פיגמנטציה חריגים, במיוחד באזור העיניים.

איך להגן על העור מפני השמש?

נראה שקרם הגנה הוא אחד הדרכים הקלות ביותר לשמירה על העור מפני קרני השמש. יחד עם זאת, רבים מאתנו עדיין שוכחים להזין את העור בקרם הגנה כשיוצאים החוצה, גם אם השמש מסתתרת מאחורי העננים. למעשה, מחקר שנערך בארה״ב הראה כי רק 14% מהגברים ו-30% מהנשים דואגים להחיל באופן קבוע קרם הגנה על הפנים ועל העור החשוף, לפני שהם יוצאים מהבית לשעה או יותר.

אז מהם הדברים שעליכם לדעת על הגנת העור שלכם מפני השמש? הנה 10 טיפים שכדאי לזכור לפני שאתם עומדים לצאת החוצה.

טיפ מס׳ 1

השתמשו בקרם הגנה בכול יום, גם אם השמים מעוננים.

טיפ מס׳ 2

מרחו קרם הגנה בנדיבות לפחות 15 עד 30 דקות לפני שאתם יוצאים החוצה. מומלץ להשתמש גם בשפתון לחות המכיל קרם הגנה עם מקדם הגנה – SPF (Sun Protection Factor) של לפחות 30.

טיפ מס׳ 4

בחרו בקרם הגנה שמציע הגנה רחבת היקף הן נגד קרני UVA והן נגד קרני UVB.

  • קרניUVA חודרות עמוק לתוך העור עד לשכבות הפנימיות.
  • קרני UVB באות במגע רק עם השכבה החיצונית של העור.

וודאו שקרם ההגנה שלכם עמיד במים, ובעל SPF שהוא מ-30 ומעלה. מסנני קרינה אחרים עשויים לסייע לכם למנוע כוויות שמש, אבל הם לא יגנו עליכם מפני סרטן העור.

טיפ מס׳ 5

יש להחיל את קרם ההגנה מחדש כל שעתיים. אם אתם שוחים או מזיעים, מומלץ להתמרח שוב ושוב מדי שעה.

טיפ מס׳ 6

היזהרו במיוחד כשאתם נמצאים בסביבה של מים וחול. משטחים אלה משקפים את קרני השמש המזיקות, כך שהם עלולים להגדיל את הסיכוי לפתח כוויות שמש.

טיפ מס׳ 7

לגבי תינוקות מתחת לגיל 6 חודשים השוהים בחוץ, חשוב להקפיד שהם נמצאים בצל כשגופם מכוסה לחלוטין.

טיפ מס׳ 8

הגבילו את השהייה שלכם בשמש בשעות שבין עשר בבוקר וארבע אחר הצהריים. בשעות אלה השמש מכה במלוא עוזה.

זכרו על כלל הצל: אם אורך הצל שלכם קצר מהגובה שלכם, סימן שקרני השמש הן החזקות ביותר ועליכם להימלט לאזור מוצל.

אם זה אפשרי, לבשו חולצה עם שרוולים ארוכים ומכנסיים ארוכים. בנוסף, בגדים כהים עשויים מבד ארוג בסמיכות, יחסמו את השמש יותר מאשר בדים לבנים עם בדים דקיקים. להגנה נוספת, יש היום בגדים המיוצרים מחומרים מיוחדים שנועדו להגן עליכם מפני השמש, לכו על זה.

טיפ מס׳ 9

כובע שמטיל צל על הפנים, הצוואר והאוזניים וזוג משקפי שמש עם עדשות בעלות ספיגה של 99% עד 100% מקרני ה-UV, יספקו הגנה אופטימלית לעיניים ולעור שמסביב. ואם אתם נוטלים תרופות, היו זהירים יותר כי יש תרופות שמגבירות את הרגישות לשמש.

טיפ מס׳ 10

הקפידו על טיפולי פנים קבועים, הן בבית והן על ידי מומחה בקליניקת היופי. טיפולים אלה יספקו לכם את המוצרים החדשניים ביותר לשמירה על עור פנים צעיר, בריא ורענן.

(למידע נוסף על טיפולי פנים לגבר לחצו כאן)

 

 

מעוניינים בטיפים לשמירה על עור הפנים מנזקי השמש? צרו איתנו קשר עכשיו!