עיסויים להנאה לעומת עיסויים וטיפולים רפואיים

האם ידעתם כי יש למעלה מ- 150 סוגי עיסויים? למעשה, ניתן לחלק את העיסויים לשני סוגים עיקריים- עיסוי להנאה ולטיפול מפנק לגוף ולנפש, ועיסויים בעלי צביון רפואי לשחרור רקמות, לטיפול בשלד ובשרירים, לרגיעה, להפחתת חרדות ולחצים נפשיים ולטיפול מניעתי כדי לחזק את הגוף והנפש. לדוגמה עיסוי שבדי נועד בראש ובראשונה לשחרור שרירים ולהנאה, העיסוי מתבצע בעזרת שילוב בין מגע רך לעמוק עם שמנים ריחניים ונעימים בעוד עיסוי באמצעות אבני מרפא חמות נחשב לרפואי ומיועד להרפיית שרירים תפוסים, להאצת קצב חילוף החומרים, לניקוי רעלים מהגוף, לשחרור מתחים ולטיפול בבעיות גב.

ההבדל בין העיסויים

מאחר ויש מגוון עצום של סוגי עיסויים חשוב לדעת מה ההבדל ביניהם, ומומלץ לקבל ייעוץ מקצועי על מנת לבחור את הטיפול הנכון והמתאים ביותר עבורכם. עיסוי למטרות הנאה נועד להפיג מתחים ולשחרר שרירים מכווצים ומתוחים, להפגת עייפות ולשיפור החיבור בין הגוף לנפש. העיסוי נועד להרגיע את הגוף והנפש ולהעניק אנרגיה חדשה, הקלה ואיזון נפשי ופיזי. עיסוי רפואי מומלץ לבעיות אורתופדיות שונות כמו כאבי גב, כתפיים וצוואר, הטיפול מיועד גם להמרצת זרימת הדם בגוף ועל ידי כך לסלק את הרעלים וחומרי פסולת ממערכות הגוף השונות, במיוחד מהרקמות והשרירים, לשפר את הפעילות המטבולית, כלומר שיפור קצב חילוף החומרים, להפגת מתחים, חרדות ולחצים נפשיים ולשיקום רקמות רכות שנפגעו כתוצאה מפעילות גופנית מאומצת, מעבודה קשה וממאמץ יתר.

עיסוי להרפיה ורגיעה

עיסויים להנאה נועדו בראש ובראשונה להרפיית הגוף והשרירים ולרגיעה כללית של הגוף והנפש. העיסוי מומלץ לכל אחד ואחת, אך לרוב המטפל לא ימליץ על עיסויים להנאה עבור נשים בהריון ומטופלים הסובלים מלחץ דם גבוה, בעיות אורתופדיות (פריצת דיסק, דלקות בגידים, נזק ברקמות כתוצאה ממאמץ יתר וכד'). כמו כן, העיסוי אינו מומלץ למי שנוטל תרופות חזקות לדילול הדם. עם זאת, עיסוי להנאה מומלץ לכל אדם המעוניין ברגיעה ובהפגת מתחים ובאיזון הגוף והנפש.

עיסוי עם או בלי שמן

יש לציין כי עיסויים להנאה או לטיפול רפואי נערכים בלבוש חלקי או בעירום, כאשר המטופל לובש מגבת לכיסוי חלקיו האינטימיים, בעיסוי למטרת טיפול רפואי ניתן לגלות רק את האיבר הזקוק לטיפול. ישנם עיסויים בהם נעשה שימוש בשמנים ריחניים ונעימים ויש שיטות ללא שמן. לדוגמה, במהלך עיסוי באבנים חמות מניחים אבני בזלת מחוממות או חלוקי נחל מחוממים וניתן לשלב גם שמני מרפא שונים כדי לשחרר לחצים ומתחים נפשיים וגופניים.

כאמור, עיסוי בעל צביון רפואי נחשב לעמוק יותר ומחייב ידע וניסיון רב, והכרות את האנטומיה של הגוף. העיסוי מיועד לספורטאים העוסקים בפעילות גופנית מאומצת ולמטופלים הסובלים מבעיות אורתופדיות, מחרדות ומבעיות נוספות. העיסוי להנאה מתאים לכל אחד ומבטיח לכם רגיעה והפגת מתחים, אחרי העיסוי ניתן לשוב לשגרת היום וליהנות ממרץ רב, מחיוניות, מריח נעים של השמנים הארומטיים ומאיזון הנפש.   

לקריאה בנושא: יתרונות העיסוי לגברים

עיסוי מפנק לגבר
עיסוי מפנק לגבר