Tel Aviv - תל אביב

כל השיטות להסרת שיער בישבן

שיער בישבן הוא תופעה נורמלית לחלוטין, ואין בו שום דבר רע. יתכן שהשיער בישבן, כמו שיער במקומות אחרים בגוף, שימש למטרה כלשהי לפני מיליוני שנים, לפני שהתפתחנו לסוג של פרימטים פחות שעירים. לדוגמה, אצל פרימטים, השיער נועד לשמור על טמפרטורת גוף אופטימלית באזורי אקלים שונים, מאפשר לתינוק להיאחז באימו, ומסייע לזכר למשוך את הנקבה.

הגברים בימינו כבר לא צריכים כל כך הרבה שיער לצרכי הישרדות, אבל חלק משיער הגוף נותר כי הוא שימושי. למשל, הריסים מגינים על העיניים מפני פסולת, הגבות מונעות מהזיעה לזלוג לעיניים, ושיער באזור הישבן יכול למנוע שפשוף בין שני צדי הישבן.

סביר להניח כי הסרת שיער בישבן, כל עוד היא נעשית בזהירות, לא תוביל לסכנה כלשהי וגם לא תמנע ממך להיות גבר מושך. אבל אם אתה באמת רוצה להיפטר משיער הישבן, עשה זאת!

אפשרויות להסרת שיער בישבן באופן זמני

אם אתה מחפש שיטות להסרת שיער בישבן לגברים, שיטות הסרה זמניות הן בדרך כלל הפתרון שבו קל לבחור. שיער הישבן לא גדל מהר במיוחד, כך שהוא דורש פחות תחזוקה בהשוואה למשל לשיער הפנים.

להסיר את השיער מהישבן בעצמכם יכול להיות מאתגר, אבל מראת קיר או מראה המונחת מתחתיך, על הכיסא, יכולה לעזור.

הסרת שיער בישבן באמצעות גילוח

מומלץ להשתמש במכונת גילוח המשמשת להסרת שיער לגברים באזורים אינטימיים. ובמילים אחרות, שימוש במכונת גילוח ביקיני, עשוי להיות הדרך הטובה ביותר. אתה יכול להשתמש גם בסכין גילוח, אבל להקפיד שהלהב הוא חד. באינטרנט תוכל למצוא סכין גילוח מותאם לאזור הביקיני, במחיר זול.

כדי למזער את הגירוי:

 • שטוף האזור באמצעות מים וסבון עדין.
 • הקצף את האזור בקרם גילוח או בג׳ל.
 • הרם רגל אחת למעלה והשעינו על האמבטיה, השתמש ביד אחת כדי להפריד בין לחיי הישבן, והחזק את העור מתוח.
 • גלח את האזור לאט ובזהירות אגב משיכות קטנות.
 • שטוף היטב וייבש את האזור.

הסרת שיער בישבן באמצעות שעווה

הסרת שיער בשעווה לגברים מאפשרת את משיכת השיער החוצה מן השורש, ומאפשרת לך לשמור על ישבן חלק למשך זמן רב יותר, בדרך כלל בין 4-2 שבועות.

הסרת שיער בבית באמצעות שעווה לגבר יכול להיות קצת מסובכת כשמדובר באזור הישבן. במיוחד אם אין לך ניסיון בתחום. במקרה כזה, עדיף להשאיר את המשימה בידיו של איש מקצוע. אם אתה נחוש לעשות זאת בעצמך, אזי, ברוב ערכות השעווה מדובר בכמה שלבים דומים:

 • לרחוץ את הגוף במים חמימים במשך 5 דקות לפחות.
 • לוודא שאורך השיער הוא לפחות כ-6 מ״מ. אם השיער ארוך יותר, לקצץ אותו בזהירות עם מספריים או עם גוזם ביקיני.
 • למרוח שעווה על רצועת הבד המצורפת לערכת השעווה, להניח את רצועת הבד עם השעווה על אזור הטיפול, להמתין כמה שניות עד שהשעווה תתקשה. ביד אחת להחזיק את העור מתוח, וביד השנייה למשוך את רצועת השעווה במהירות, כדי להסיר את השיער.
 • משחות וקרמים

משחות וקרמים להסרת שיער לא מומלצים לשם הסרת שיער לגברים בישבן, בגלל הסיכון לכוויות או לתגובה אלרגית חמורה.

אפשרויות להסרת שיער בישבן באופן קבוע

אם אתה מחפש טיפולים קוסמטיים לגברים שיסירו את שיער הישבן שך באופן קבוע, עומדות בפניך מספר אפשרויות.

הסרת שיער בלייזר

הסרת שיער בלייזר משתמשת בפולסים שמפיקות קרני לייזר עוצמתיות, לאידוי זקיק השיערה. למרות שטיפול זה לא יספק לך ישבן חלק לעולמי עד, עדיין הטיפול יפחית באופן מרשים את צמיחת השיער.

משך כל טיפול ומספר הטיפולים שיידרשו להשגת התוצאה הרצויה לך, תלויים בגודל האזור המטופל.

למרות שהסרת שיער בלייזר נקראת הסרת שיער לצמיתות, התוצאות מחזיקות מעמד בין מספר חודשים עד שנים, ולעיתים נדרשים טיפולי תחזוקה.

האם טיפולי לייזר הם נוחים? ובכן, במקרה הטוב זה כנראה לא כל כך נוח. הפולסים שיוצר הלייזר עשויים להיות מורגשים כמו דקירות מחטים, או כמו תחושה של רצועת גומי שמצליפה על העור. לכן, אם אתה עם סף כאב נמוך, נטילת משככי כאבים ללא מרשם, תוכל לעזור לך.

במשך מספר ימים לאחר הטיפול אתה יכול לצפות לאי נוחות, לנפיחות ולאדמומיות. זאת, במיוחד כאשר אתה מתמודד עם אזורים רגישים בגוף. תופעות לוואי חמורות יותר של הסרת שיער בלייזר עלולות להתבטא בשלפוחיות, בצלקות או בזיהומים.

כדי למזער את הסיכונים לתופעות לוואי חמורות לאחר הטיפול בלייזר, עדיף להפקיד את הטיפול בידי איש מקצוע מוסמך ומומחה.

אלקטרוליזה – Electrolysis

הטיפול באלקטרוליזה כרוך בשימוש בזרם חשמלי מועט, המועבר דרך מחט קטנה ומגיע לתוך זקיק השיערה. בכך הוא גורם לנשירת השערות ומונע מהן לצמוח בחזקה.

כמו הטיפולים בלייזר, גם טיפולים באלקטרוליזה מצריכים טיפולי המשך. הטיפולים יכולים לנוע בין 5 דקות לשעה. זה תלוי בכמות השיער המוסרת. אלקטרוליזה יכולה לגרום לאי נוחות מסוימת. נטילת משכך כאבים ללא מרשם מראש, תוכל לעזור לכם. לאחר הטיפול, סביר להניח שתרגיש במשך מספר שעות, אדמומיות ורגישות באזור המטופל.

סיכונים של הסרת שיער

אם אתה עומד להסיר שיער מהישבן, בכל שיטה שהיא, חשוב שתהיה מודע לסיכונים האפשריים:

 • חתך מסכין הגילוח
 • פריחה
 • עקצוץ
 • דלקת
 • שערות חודרניות
 • פוליקוליטיס (Folliculitis) – מצב עור שכיח שבו זקיקי השיער הופכים לדלקתיים

כדי לצמצם את הסיכונים עד למינימום מומלץ לשטוף את האזור עם סבון עדין ומים חמים לפני הסרת השיער, ולמרוח אלוורה לאחר הסרת שיער (זו יכולה לסייע גם למניעת גירויים ובליטות בעור).

השתמש במוצרים הביתיים אך ורק לפי ההוראות, ואם אתה מטופל על ידי מטפל מקצועי, פעל תמיד לפי ההוראות שלו.

 

 

 

מעוניינים בכל השיטות להסרת שיער בישבן? צרו איתנו קשר עכשיו!