טיפולי פנים מומלצים לגבר

עדיין יש גברים במילניום החדש שחושבים שטיפולי פנים הם בזבוז זמן שמתאימים יותר לנשים, מאשר להם. אבל זו מחשבה שגויה בהחלט. בימינו, טיפוח פנים מקצועי נחשב לתחזוקה הכרחית, ממש כמו התספורת שלך. אתה סומך על הספר שלך כשהוא מספר אותך, נכון? אז למה שלא תעניק את אותו שירות גם לפנים שלך?

למה זה חשוב? כי עור הפנים שלך הוא הפכפך מטבעו. האם קרה לך שהסתכלת במראה וחשבת ׳מה קרה לפנים שלי?׳. לא משנה עד כמה אתה מקפיד לשטוף פנים ובאיזו תדירות אתה מורח עליהם קרם לחות – עור הפנים שלך יכול להתהפך במהירות.

כשזה קורה אולי לא תדע מה לעשות. אך אל דאגה, לכאן נכנסים אנשי המקצוע שיודעים בדיוק מה לעשות כדי שתיראה טוב יותר.

למה חשוב לשמור על עור הפנים?

טיפול פנים לגבר צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך. משטר טוב של טיפוח העור, הוא יעיל יותר משטיפת פנים בזמן המקלחת. משטר זה נועד לשמור על בריאות העור שלך בצורה הטובה ביותר האפשרית. מכיוון שכולם רואים את הפנים שלך, למה לא להקדיש להם עוד כמה דקות ולטפל בהם כראוי? טיפוח העור הוא חשוב ולו רק בגלל שאתה רוצה להקרין לעולם מראה צעיר, רענן ומטופח.

טיפולים קוסמטיים לתחזוקת עור הפנים שלך הם כמו צחצוח שיניים. כמו שאתה מקפיד על היגיינת שיניים טובה כל יום, כך מצופה ממך גם לשמור באופן יומיומי על עור פנים נקי ומטופח.

אז למה חשוב לקבל גם טיפולי פנים מקצועיים באופן קבוע במקביל לשגרה היומיומית?

טיפולי פנים שימשו במשך דורות כדרך לניקוי רעלים, ועד היום זה עדיין אחד היתרונות הגדולים ביותר שלהם. כל טיפול פנים מתחיל בניקוי עמוק ויסודי של העור. רבים מהם כוללים גם שימוש באדים, לפתיחת נקבוביות ולריכוך הלכלוך העמוק שמתחת, כך שניתן יהיה להסירו בקלות.

אבל בין אם נעשה שימוש באדים או לא, טכניקות העיסוי וניקוי הפנים מסייעות לניקוי עמוק של עור הפנים, יותר מכפי שתוכל אי פעם לעשות מול המראה בחדר האמבטיה שלך.

מהם סוגי הטיפולים המומלצים לשמירה על עור הפנים?

טיפולי פנים לגברים שונים מאלה של נשים, לא בגלל שנשים לא מתעסקות עם בעיות כמו עיצוב זקן, אלא בגלל ההבדלים בתכונות העור של כל אחד מהמינים: 

 • שיער הפנים הגברי יחד עם יתר סיבי קולגן ואלסטין (המרכיבים בעור המעניקים לפנים את החוזק והגמישות), מציעים מבנה חזק יותר לתמיכה בפנים ומובילים לעור עבה יותר. ועור עבה יותר מתנגד טוב יותר לקמטים.

   

 • בלוטות השיער בפנים הגבריות מייצרות גם שמן, לכן עור הגברים שמן יותר מעור הנשים. השמן מסוגל ללכוד לחות, והלחות מסייעת לשמירה על מראה עור צעיר יותר (עם זאת, החיסרון של העור השמן מתבטא בנטייה שלו לפתח אקנה).

   

 • מרקם העור הגברי נוטה להיות מחוספס יותר, לכן הוא מסוגל לעמוד טוב יותר בפני פגעי הזמן ומזג האוויר.

   

 • כמו כן, שגרת הגילוח היומית מספקת יתרון של טיפול פילינג (שמצד שני עלול להוביל גם לרגישות בעור).

 

בבסיסו, טיפול הפנים הגברי הוא זה המבוצע על ידי איש מקצוע מוסמך, כדי לתת מענה לעור הספציפי שלך.

טיפולי הפנים המומלצים לשמירה על עור הפנים הגברי, כוללים בין היתר:

 

פעם, טיפוח פנים לגבר התמקד בעיקר בבעיות אקנה, אבל היום התרחבו מגוון הטיפולים לגברים, ובטח נתקלת לא פעם במודעות המזמינה אותך לטיפולי פנים שכוללים למשל, סידור זקן בלייזר, או טיפולים קוסמטיים לגברים המתייחסים לגוף כולו, כמו הסרת שיער בלייזר מהגב או החזה.

טיפוח הפנים לגבר

טיפים לשמירה על עור הפנים לאורך זמן

צור לעצמך שגרה יומית בסיסית לטיפוח עור הפנים שלך:

 1. עור נקי מקדם עור בעל מראה בריא יותר, לכן התחל בניקוי עור הפנים – השתמש בתכשיר ניקוי איכותי. תכשיר נוזלי עדיף על סבון מוצק, כי הוא פחות קשה. סבון עלול לייבש את העור ולגרום לגרודים. עור שמן זקוק לניקוי עם חומר פיליניג (כמו חומצה סליצילית (salicylic acid) או בנזיל פרוקסיד (benzyl peroxide). תכשירי ניקוי אלה מסירים את שכבת העור העליונה ומאפשרים ניקוי עמוק יותר של הנקבוביות
  .
 2. פנים נקיות מאפשרות לך לעבור לשלב הבא, ליישום קרם לחות על העור. ללחות יש יתרונות אנטי-אייג׳ינג. היא מסייעת לשמירה על לחות עור הפנים, שמצדו תורם לעור רך וגמיש יותר. בחר בקרם לחות שמתאים לסוג העור שלך.

   

 3. אל תשכח את קרם ההגנה. קרם המגן מפני קרני השמש אמור להיות חלק משגרת הטיפוח היומיומית שלך. כך תוכל לשמור על הפנים שלך מפני היווצרותם של כתמים וקמטים שתורמים למראה מזדקן יותר.

איך להחליט איזה טיפול פנים מתאים לי?

כדי להחליט לגבי טיפול הפנים המתאים לך, חשוב שתוכל לזהות ולהבין את סוג העור שלך:

 • עור פנים רגיש (למשל, יהיה עליך להימנע משימוש במוצרי יופי מסוימים שעלולים לגרום לעקצוץ או לתחושה שהעור שורף לכם).
 • עור פנים נקי ולא רגיש.
 • עור יבש, מתקלף, מגרד או עור מחוספס.
 • עור שמן מבריק ושמנוני.
 • עור משולב – באזורים מסוימים הוא יבש ובאזורים אחרים הוא שמנוני.

כשתוכל לזהות את סוג העור שלך, זה יעזור לך ללמוד כיצד לטפל בו ואילו סוגי תכשירים יתאימו לו במיוחד.

לאחר שזיהית את סוג העור שלך, בדוק את תווית המוצרים לפני הרכישה. התוויות מתארות את מרכיביו של תכשיר הטיפוח, ומרכיבים אלה חייבים להיות מותאמים לסוג העור שלך, לדוגמה:

 • אם יש לך נטייה לאקנה, חפש תכשיר ניקוי וקרם לחות שהם ׳ללא שומן׳, או non-comedogenic, כי התכשירים האחרים יגרמו לסתימה של נקבוביות עור הפנים שלך.

   

 • אם יש לך עור רגיש, השתמש במוצרים עדינים ונטולי ׳ניחוח׳, כי מוצרים המכילים ניחוחות עלולים להותיר עור מגורה ויבש. עם זאת היזהר ממוצר עם כותרת ׳ללא ריח׳, כי יתכן שהוא עדיין מכיל חומרי ניחוח שעלולים לגרות את העור שלך.

   

ולבסוף, אם אתה לא בטוח מהו סוג העור שלך, פנה לייעוץ מקצועי בקליניקה המתמחה בטיפולים קוסמטיים לגברים.

מעוניינים בטיפולי פנים מומלצים לגבר? צרו איתנו קשר עכשיו!